»

Materac Genesi HD

PerDormire - Materac Genesi HD

Materac Genesi HD
producent: PerDormire®
Materac Genesi HD
Materac Genesi HD
Materac Genesi HD kliknij, aby powiększyć

Towar niedostępny

  Opis towaru:

 


Ten materac to najlepsza wizytówka marki PerDormire. Bezkonkurencyjnie wysoka warstwa pianki wiskoelastycznej sprawia, że Genesi HD pozwala na doskonałe rozłożenie ciężaru ciała na całej powierzchni spania. Jego wnętrze jest wykonane z pianki BIO o wysokim udziale składników naturalnych, odznaczających się wyjątkową elastycznością. Właściwości ortopedyczne zapewnia zastosowanie pianki wiskoelastycznej o najwyższej gęstości na rynku. Wnętrze materaca ma 7 stref anatomicznych i specjalne nacięcia zapewniające dobrą cyrkulację powietrza. Genesi HD wyróżnia także wysokość (24 cm) i zwiększona nośność. Naturalne materiały, z których wykonano pokrowiec mają właściwości antybakteryjne i antyseptyczne, pozwalają utrzymać suchość, ciepło i chronią przed elektrycznością statyczną, a dzięki włóknom sojowym jest on przyjemny w dotyku. Komfort użytkowania poprawia 2 cm warstwa pianki wiskoelastycznej wszyta do pokrowca. Ponadto materac posiada praktyczne uchwyty i boczny pas wentylacyjny.

Cechy szczególne:
  • idealne anatomiczne dopasowanie z pamięcią kształtu
  • połączenie materiału Super Elastic Soya i Soya Shape Memory
  • materac wyprodukowany z udziałem naturalnych składników (soja, woda, karbon, srebro)
  • Air Flow System - pas wentylacyjny po bokach materaca zapewnia idealną cyrkulację powietrza
  • dobre właściwości ortopedyczne
  • zdejmowany pokrowiec Genesi Soya nadający się do prania w temp. 30°C
  • nadaje się do stosowania ze stelażem regulowanym
Budowa materaca:
1. Pokrowiec Genesi Soya - 73% poliester, 24% soja, 1% bawełna, 1% włókno węglowe, 1% srebro
2.
Warstwa Mindfoam, tzw. leniwej pianki, wszyta do pokrowca (gęstość 50 kg/m3, wysokość 2 cm)
3. Warstwa izolacyjna z nietkanego materiału
4. Górna warstwa wnętrza Soya Shape Memory, tzw. sojowa leniwa pianka (gęstość 95 kg/m3, wysokość 7 cm)
5. Dolna warstwa wnętrza Super Elastic Soya (gęstość 43 kg/m3, wysokość 14 cm)
6. Wkładki Bio Foam podpierające głowę i uda

7. Pas wentylacyjny Air Space


Pokrowiec wyprodukowany z wykorzystaniem trzech naturalnych składników: włókna węglowego 1%, srebra 1% i soi 24% oraz poliestru 73% i bawełny 1%. Karbon pozwala ciału na rozładowanie ładunków elektrycznych zebranych w ciągu dnia, srebro posiada właściwości antyseptyczne tworząc naturalną ochronę przed drobnoustrojami i bakteriami, soja elegancka i lśniąca jak jedwab sorawia, iż materac jest przyjemny w dotyku i daje niezwykłe wrażenie, chroni jak "druga skóra". Zapewnia właściwą temperaturę snu i odprowadza wilgoć. W pokrowiec po strona A wszyta jest pianka ViscoMind® o wysokości 2 cm i gęstości 50 kg/m3 + 100% włókno antyalergiczne, strona B 100% włókno High-Tec, zwiększające elasstyczność oraz oddychalność. Po bokach pokrowca znajduje się pas wentylacyjny Air Space.


Pianka wiskoelastyczna Visco Mind® HD - "leniwa pianka" tworzy wierzchnią warstwę wnętrza materaca to materiał z pamięcią kształtu o wysokiej gęstości (około 95 kg/m3). Molekuły przylegając ściśle do siebie, stapiają się ze sobą, a to zapewnia korzystniejsze ułożenie ciała na materacu, zmniejszenie ucisków i zapobieganie zmianom spowodowanym nieodpowiednim ułożeniem ciała w trakcie odpoczynku (takim jak bóle w okolicy krzyżowo-ledźwiowej lub szyjnej). Jest wyjątkowym rodzajem otwartokomórkowej pianki poliuretanowej zmieniającej swoją twardość w zależności od temperatury. Pod wpływem ciepła naszego ciała staje się bardziej plastyczna i dopasowuje się. Ma to zasadniczy wpływ na
jakość snu, krążenie krwi i profilaktykę bólu pleców. Materac wykonany z tego typu pianki redukuje nacisk i pozwala zapobiegać powstawaniu odleżyn. "Leniwa pianka" stabilizuje ciało w optymalnej pozycji, dzięki czemu użytkownik mniej przewraca się z boku na bok i może cieszyć się spokojnym, regenerującym snem.
Bio Foam Soya HR, (High Resilience – Wysokoelastyczna), pianka z której składa się warstwa dolna, to połączenie ekstraktów z naturalnych, nieprzetwarzanych olei sojowych z wodą, stanowiąca doskonałą symbiozę nowoczesności i naturalności. Olej sojowy posiada właściwości zdrowotne i dobroczynne, dzięki czemu materiał ten daje poczucie świeżości, nawilżenia i dobrego samopoczucia w trakcie snu. Dobroczynne działanie soi zawartej w tym produkcie gwarantuje dobre samopoczucie dla ciała i dla ducha. Bio Foam Soya HR jest materiałem o niewielkim wpływie na środowisko: produkowany bez dodatków niekontrolowanych czynników rozprężających, część produktów syntetycznych zastąpiono w nim komponentami naturalnymi.
MATERIAŁ AIR SPACE
Dzięki systemowi opracowanemu by zagwarantować ciągłą cyrkulację powietrza, boczny pas z materiału Air Space zapewnia maksymalną wentylację materaca, odprowadzenie wilgoci i pozwala na cieszenie się zdrowym i regenerującym snem.

Certyfikaty

Rosnąca świadomość faktu, że tylko sen zapewnia prawdziwy wypoczynek po trudach każdego dnia i jak ważny jest dla jakości naszego życia, zmieniła nasze spojrzenie na wyposażenie sypialni. Materiały i technologia produkcji stają się coraz nowocześniejsze, a zarazem bliższe naturze i osiągają najyższe standardy jakości, co potwierdzają wyniki regularnych kontroli.


LGA Prüf-Zertifikat
Potwierdza jakość i trwałość użytych do produkcji materiałów.


 

Öko-Tex Standard 100
Gwarantuje, że stosowane tkaniny (i metalowe dodatki do tkanin) nie zawierają i nie wydzielają substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka.


Deklaracja zgodności wydana dla produktów z tym oznaczeniem potwierdza, że produkt został wytworzony zgodnie z wymaganiami europejskiej dyrektywy 93/42/EEC dotyczącej wyrobów medycznych.


Nasz system nazwany Ergo-Check umożliwia ocenę działania ludzkiego ciała na powierzchnię materaca dzięki specjalnej metodzie pomiaru. Ogromna liczba czujników zapamiętuje masę rozłożoną na materacu i poprzez szereg indeksów za pomocą specjalnego oprogramowania prezentuje w formie graficznej obszary poddane naciskowi o róznej sile. Dzięki temu możemy produkować materace dokładnie dopasowane do ludzkiego ciała i jego potrzeb.